Vishay/Dale CRA12E0830000ZTR
CRA12E0830000ZTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E0830000ZTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E0830000ZTR.pdf
Availability of CRA12E0830000ZTR
QUANTITY
CRA12E0830000ZTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E0830000ZTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E0830000ZTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA12
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)0.0
ToleranceJumper
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E0830000ZTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E0830000ZTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E0830000ZTR Details Description
Related parts for CRA12E0830000ZTR
CAP CER 0.39UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 180A datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 2W datasheet.pdf