Vishay/Dale CRA12E0831K10JTR
CRA12E0831K10JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E0831K10JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.1K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E0831K10JTR.pdf
Availability of CRA12E0831K10JTR
QUANTITY
CRA12E0831K10JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E0831K10JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E0831K10JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E0831K10JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E0831K10JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E0831K10JTR Details Description
Related parts for CRA12E0831K10JTR
JUMPER-H9992TR/1853 VI/X 10" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V SPAK-7 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A DO220AA datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TWEEZER INS NO LABEL M/8-03 RV B datasheet.pdf
CAP CER 250PF 16KV R85 datasheet.pdf
KNIFE 3.50MM datasheet.pdf