SiTIME SIT9002AI-03N25SO
SIT9002AI-03N25SO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-03N25SO
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-03N25SO.pdf
Availability of SIT9002AI-03N25SO
QUANTITY
SIT9002AI-03N25SO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-03N25SO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-03N25SO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-03N25SO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-03N25SO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-03N25SO Details Description
Related parts for SIT9002AI-03N25SO
LED RED CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
SWITCH UNIT KNOB 3POS ALT BLACK datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID BLACK 1=100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP ARRAY 12PF 16V NP0 0508 datasheet.pdf
RES SMD 626 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC MEMS 54.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf