Vishay/Dale CRA12E0832K20JTR
CRA12E0832K20JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E0832K20JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E0832K20JTR.pdf
Availability of CRA12E0832K20JTR
QUANTITY
CRA12E0832K20JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E0832K20JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E0832K20JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E0832K20JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E0832K20JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E0832K20JTR Details Description
Related parts for CRA12E0832K20JTR
HEATSHRNK POLY 1 1/2" BLK 6" 5PC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
LED ASSY VERT datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR FMAL 10POS 6' datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 652BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 21VC SMD datasheet.pdf
FUSE 1500VDC 6 AMP INLINE MIDG datasheet.pdf