Vishay/Dale CRA12E083300RJTR
CRA12E083300RJTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E083300RJTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E083300RJTR.pdf
Availability of CRA12E083300RJTR
QUANTITY
CRA12E083300RJTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E083300RJTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E083300RJTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)300
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E083300RJTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E083300RJTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E083300RJTR Details Description
Related parts for CRA12E083300RJTR
RELAY OPTO AC/DC 350V 120MA 4SOP datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 700V TO220AB datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 16BIT 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 25UH T/H datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT FP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf