Vishay/Dale CRA12E083330KJTR
CRA12E083330KJTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E083330KJTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 330K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E083330KJTR.pdf
Availability of CRA12E083330KJTR
QUANTITY
CRA12E083330KJTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E083330KJTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E083330KJTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E083330KJTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E083330KJTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E083330KJTR Details Description
Related parts for CRA12E083330KJTR
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
Crystal 28.2240MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 300MM X 1800M datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf