Vishay/Dale CRA12E08333K0JTR
CRA12E08333K0JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E08333K0JTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E08333K0JTR.pdf
Availability of CRA12E08333K0JTR
QUANTITY
CRA12E08333K0JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E08333K0JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E08333K0JTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA12
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E08333K0JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E08333K0JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E08333K0JTR Details Description
Related parts for CRA12E08333K0JTR
CTRLR TEMP SSR 240V 90A AC OUT datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR60S/AE60G/HKR60S datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR NO LATCH datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER E 36X18X11 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X6S 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf