Vishay/Dale CRA12E08391K0JTR
CRA12E08391K0JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E08391K0JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 91K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E08391K0JTR.pdf
Availability of CRA12E08391K0JTR
QUANTITY
CRA12E08391K0JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E08391K0JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E08391K0JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E08391K0JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E08391K0JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E08391K0JTR Details Description
Related parts for CRA12E08391K0JTR
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC AMP BUFFER RFIC 2GHZ 8-LPCC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
I2 DIE 12-10 INS/AVK FLAG datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf