AVX Corporation CRB2A4E7R5JT
CRB2A4E7R5JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E7R5JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 7.5 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E7R5JT.pdf
Availability of CRB2A4E7R5JT
QUANTITY
CRB2A4E7R5JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E7R5JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E7R5JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E7R5JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E7R5JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E7R5JT Details Description
Related parts for CRB2A4E7R5JT
VARISTOR 184V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RELAY OPTO 2 CHANNEL NO/NO 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD TI900 TO-220 0.12MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 175K OHM 5% 50W datasheet.pdf
F3W-E032A8 5M datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf