AVX Corporation CRB3A4E220JD
CRB3A4E220JD picture photo
Mfg. Part Number
CRB3A4E220JD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206
Datasheet Download
CRB3A4E220JD.pdf
Availability of CRB3A4E220JD
QUANTITY
CRB3A4E220JD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB3A4E220JD
Internal Part NumberEIS-CRB3A4E220JD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB3A4E220JD
Related LinksCRB3A4, CRB3A4E220JD Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB3A4E220JD Details Description
Related parts for CRB3A4E220JD
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE SEMI CONDUCTOR 700VAC 600A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT CRIMP datasheet.pdf
PAC-CJ1W-HE20-V7 CBL ASSY datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf