AVX Corporation CRB3A4E820JT
CRB3A4E820JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB3A4E820JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 1206
Datasheet Download
CRB3A4E820JT.pdf
Availability of CRB3A4E820JT
QUANTITY
CRB3A4E820JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB3A4E820JT
Internal Part NumberEIS-CRB3A4E820JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB3A4E820JT
Related LinksCRB3A4, CRB3A4E820JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB3A4E820JT Details Description
Related parts for CRB3A4E820JT
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP5104BA36WG datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf