AVX Corporation CRB3A4E820JT
CRB3A4E820JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB3A4E820JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 1206
Datasheet Download
CRB3A4E820JT.pdf
Availability of CRB3A4E820JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB3A4E820JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB3A4E820JT
Internal Part NumberEIS-CRB3A4E820JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB3A4E820JT
Related LinksCRB3A4, CRB3A4E820JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB3A4E820JT Details Description
Related parts for CRB3A4E820JT
ENDPLATE AP SAK 2.5 32 KRG BLUE datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 512K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 3MM SMD TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
3M 24VDC LT EXT. CABLE datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 160MA 8.6 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 2.0 8 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf