Crystek Corporation CRBV55BE-3020-3265
CRBV55BE-3020-3265 picture photo
Mfg. Part Number
CRBV55BE-3020-3265
Brief Description
VCO 3020-3265 MHZ REDBOX
Datasheet Download
CRBV55BE-3020-3265.pdf
Availability of CRBV55BE-3020-3265
QUANTITY
CRBV55BE-3020-3265 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRBV55BE-3020-3265
Internal Part NumberEIS-CRBV55BE-3020-3265
PackagingTray
Frequency Range3020 ~ 3265MHz
Frequency - Center3142.5MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 11.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max40mA
Kvco (MHz/V)2
Power (dBm)5 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-100
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseModule Adapter, SMA F (3)
Size / Dimension1.250" L x 0.590" W (31.75mm x 14.99mm)
Height1.250" (31.75mm)
Voltage - Supply6.8V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRBV55BE-3020-3265
Related LinksCRBV55BE-, CRBV55BE-3020-3265 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CRBV55BE-3020-3265 Details Description
Related parts for CRBV55BE-3020-3265
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 4MM datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 5000' datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.3GHZ 780FCBGA datasheet.pdf
CABLE OPT 4X10GBPS QSFP 1M datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 50POS datasheet.pdf