AVX Corporation CRC3A4E510JT
CRC3A4E510JT picture photo
Mfg. Part Number
CRC3A4E510JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206
Datasheet Download
CRC3A4E510JT.pdf
Availability of CRC3A4E510JT
QUANTITY
CRC3A4E510JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRC3A4E510JT
Internal Part NumberEIS-CRC3A4E510JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRC3A4E510JT
Related LinksCRC3A4, CRC3A4E510JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRC3A4E510JT Details Description
Related parts for CRC3A4E510JT
DIODE GEN PURP 50V 8A TO220AC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 12DFN datasheet.pdf
LED FULL COLOR POWER 6MM SMD datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 105 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC ADVANCED POWER SWITCH 6WLCSP datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 8KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf