Vishay/Dale CRCW02011K43FKED
CRCW02011K43FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW02011K43FKED
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW02011K43FKED.pdf
Availability of CRCW02011K43FKED
QUANTITY
CRCW02011K43FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW02011K43FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW02011K43FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW02011K43FKED
Related LinksCRCW0201, CRCW02011K43FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW02011K43FKED Details Description
Related parts for CRCW02011K43FKED
RES SMD 130 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
LEAD ALLIG-R/A BAN PLUG BLK 36" datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 ANALOG datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE 1PH 6A 600V datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf