Vishay/Dale CRCW020123K2FKED
CRCW020123K2FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020123K2FKED
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020123K2FKED.pdf
Availability of CRCW020123K2FKED
QUANTITY
CRCW020123K2FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020123K2FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW020123K2FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020123K2FKED
Related LinksCRCW0201, CRCW020123K2FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020123K2FKED Details Description
Related parts for CRCW020123K2FKED
IC REG LDO ADJ 1A 2-UTHINPAK datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
DSUB CON D*M SKT HP#16 MIL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 490MA 936 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256CQFP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 3/8" datasheet.pdf
RES 371 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 2.2K OHM 20SOIC datasheet.pdf