Vishay/Dale CRCW0201274KFNED
CRCW0201274KFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201274KFNED
Brief Description
RES SMD 274K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201274KFNED.pdf
Availability of CRCW0201274KFNED
QUANTITY
CRCW0201274KFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201274KFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201274KFNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201274KFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201274KFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201274KFNED Details Description
Related parts for CRCW0201274KFNED
XFRMR LAMINATED 96VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
EX CA MINSAS HD 4X MINSAS datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf