Vishay/Dale CRCW0201280RFKED
CRCW0201280RFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201280RFKED
Brief Description
RES SMD 280 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201280RFKED.pdf
Availability of CRCW0201280RFKED
QUANTITY
CRCW0201280RFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201280RFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201280RFKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201280RFKED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201280RFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201280RFKED Details Description
Related parts for CRCW0201280RFKED
Connector Receptacle 9 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 62 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
MGRID HDR SMT D/R W/OCAP .38AULF datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS DUAL SMD datasheet.pdf
SENSOR FIBER AMP PNP 12-24VDC datasheet.pdf
COUPLER 18DB 5-1200MHZ datasheet.pdf
KTB MOPL 5535 MSZN datasheet.pdf
IC LS MOSFET DRIVER 16TSSOP datasheet.pdf
RECEPT HORIZ 508MM MTG ENDS 11C datasheet.pdf