Vishay/Dale CRCW02013M90FNED
CRCW02013M90FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW02013M90FNED
Brief Description
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW02013M90FNED.pdf
Availability of CRCW02013M90FNED
QUANTITY
CRCW02013M90FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW02013M90FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW02013M90FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW02013M90FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW02013M90FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW02013M90FNED Details Description
Related parts for CRCW02013M90FNED
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf