Vishay/Dale CRCW02016R19FXED
CRCW02016R19FXED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW02016R19FXED
Brief Description
RES SMD 6.19 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW02016R19FXED.pdf
Availability of CRCW02016R19FXED
QUANTITY
CRCW02016R19FXED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW02016R19FXED
Internal Part NumberEIS-CRCW02016R19FXED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-200/ +400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW02016R19FXED
Related LinksCRCW0201, CRCW02016R19FXED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW02016R19FXED Details Description
Related parts for CRCW02016R19FXED
IC MON DUAL SUPPLY PREC TSOT23-8 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR MAGNETOPOT 10K OHM 25MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 (5 + 2 Power) Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf