Vishay/Dale TNPW1206768RBETA
TNPW1206768RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206768RBETA
Brief Description
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206768RBETA.pdf
Availability of TNPW1206768RBETA
QUANTITY
TNPW1206768RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206768RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206768RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206768RBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206768RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206768RBETA Details Description
Related parts for TNPW1206768RBETA
RES SMD 1.65K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
GYROSCOPE MEMS SGL AXIS 16-LGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
LIMIT SW ROLLER LEVER datasheet.pdf
ANT GPS TRUNK MT 1.575GHZ W/BRKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 13A 125V datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 74MM D 46.5MMH datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 180D SOL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8TDFM datasheet.pdf