Vishay/Dale CRCW0201820RFKED
CRCW0201820RFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201820RFKED
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201820RFKED.pdf
Availability of CRCW0201820RFKED
QUANTITY
CRCW0201820RFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201820RFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201820RFKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201820RFKED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201820RFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201820RFKED Details Description
Related parts for CRCW0201820RFKED
FERRULE 0.75MM 14 WHT 1 = 500PCS datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF03A/AF03/AFF03A datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 61A LFPAK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 61.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf