Vishay/Dale CRCW0201931RFNED
CRCW0201931RFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201931RFNED
Brief Description
RES SMD 931 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201931RFNED.pdf
Availability of CRCW0201931RFNED
QUANTITY
CRCW0201931RFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201931RFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201931RFNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201931RFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201931RFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201931RFNED Details Description
Related parts for CRCW0201931RFNED
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD737 datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8DFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 16POS R/A .2" T/H datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS PIN STRGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 2.77K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Analog Dimming 1A 7-SOP datasheet.pdf
MKP 1UF 5% 1250VDC DRAWING T3 datasheet.pdf