Vishay/Dale CRCW0402130KJNEDHP
CRCW0402130KJNEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402130KJNEDHP
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW0402130KJNEDHP.pdf
Availability of CRCW0402130KJNEDHP
QUANTITY
CRCW0402130KJNEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402130KJNEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402130KJNEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402130KJNEDHP
Related LinksCRCW04021, CRCW0402130KJNEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402130KJNEDHP Details Description
Related parts for CRCW0402130KJNEDHP
CONN RECEPT 6POS MALE PANEL MT datasheet.pdf
IC LATCH CMOS H-SEN TO-92UA datasheet.pdf
CONN MCX PLUG VERT PCB NICKEL datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT CV/CC HV 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 796 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC MMIC GAAS SW SPDT SOT26 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.0002 OHM .25% 50W datasheet.pdf