Vishay/Dale CRCW04021R00KNEDIF
CRCW04021R00KNEDIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021R00KNEDIF
Brief Description
RES SMD 1 OHM 10% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021R00KNEDIF.pdf
Availability of CRCW04021R00KNEDIF
QUANTITY
CRCW04021R00KNEDIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021R00KNEDIF
Internal Part NumberEIS-CRCW04021R00KNEDIF
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±10%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021R00KNEDIF
Related LinksCRCW04021, CRCW04021R00KNEDIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021R00KNEDIF Details Description
Related parts for CRCW04021R00KNEDIF
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ISL28133 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
UM2418 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf