Vishay/Dale CRCW04021R30JNEDHP
CRCW04021R30JNEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021R30JNEDHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW04021R30JNEDHP.pdf
Availability of CRCW04021R30JNEDHP
QUANTITY
CRCW04021R30JNEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021R30JNEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW04021R30JNEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021R30JNEDHP
Related LinksCRCW04021, CRCW04021R30JNEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021R30JNEDHP Details Description
Related parts for CRCW04021R30JNEDHP
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 4-DIP datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SHEET COPPER FL 12.7MM SQ 250/PK datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
CONN ENCLOSURE SIZE 8 datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
2200UF 450V 76X146MM 105C 5000H datasheet.pdf