Vishay/Dale CRCW04021R69FNED
CRCW04021R69FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021R69FNED
Brief Description
RES SMD 1.69 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021R69FNED.pdf
Availability of CRCW04021R69FNED
QUANTITY
CRCW04021R69FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021R69FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04021R69FNED
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021R69FNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04021R69FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021R69FNED Details Description
Related parts for CRCW04021R69FNED
POT 10K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM DO201AE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 4V X5R 01005 datasheet.pdf
BLZF 5.08/07/180LH SN BK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf