Vishay/Sprague T95V685M010EZAL
T95V685M010EZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95V685M010EZAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 10V 20% 1410
Datasheet Download
T95V685M010EZAL.pdf
Availability of T95V685M010EZAL
QUANTITY
T95V685M010EZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V685M010EZAL
Internal Part NumberEIS-T95V685M010EZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V685M010EZAL
Related LinksT95V685, T95V685M010EZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V685M010EZAL Details Description
Related parts for T95V685M010EZAL
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V 1111 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Cap, Male Pins 40 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf