Vishay/Dale CRCW0402200RFKEDHP
CRCW0402200RFKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402200RFKEDHP
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW0402200RFKEDHP.pdf
Availability of CRCW0402200RFKEDHP
QUANTITY
CRCW0402200RFKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402200RFKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402200RFKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402200RFKEDHP
Related LinksCRCW04022, CRCW0402200RFKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402200RFKEDHP Details Description
Related parts for CRCW0402200RFKEDHP
IDC CABLE-AKN34A/ AE34G / APK34A datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT RECP datasheet.pdf
36000UF 100V 76X219 85C ST datasheet.pdf