Vishay/Dale CRCW04022K20FKED
CRCW04022K20FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022K20FKED
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022K20FKED.pdf
Availability of CRCW04022K20FKED
QUANTITY
CRCW04022K20FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022K20FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04022K20FKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022K20FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04022K20FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022K20FKED Details Description
Related parts for CRCW04022K20FKED
RES SMD 191 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 88 50/CD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT 14-16 AWG SLVR CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
IC SRAM 1MB 55NS 48BGA datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf