Vishay/Dale CRCW04022K20FKEDHP
CRCW04022K20FKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022K20FKEDHP
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW04022K20FKEDHP.pdf
Availability of CRCW04022K20FKEDHP
QUANTITY
CRCW04022K20FKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022K20FKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW04022K20FKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022K20FKEDHP
Related LinksCRCW04022, CRCW04022K20FKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022K20FKEDHP Details Description
Related parts for CRCW04022K20FKEDHP
IC DISTRIBUTION SW 1.2A SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
KIT CONN MV-396 ASSORTED WTB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CAP 22 UF 20% 400 V datasheet.pdf