Vishay/Dale CRCW04022R21FNED
CRCW04022R21FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022R21FNED
Brief Description
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022R21FNED.pdf
Availability of CRCW04022R21FNED
QUANTITY
CRCW04022R21FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022R21FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04022R21FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022R21FNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04022R21FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022R21FNED Details Description
Related parts for CRCW04022R21FNED
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC 6MHZ Z80 CMOS PIO 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A TO277A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf