Vishay/Dale CRCW0402324KFKEDHP
CRCW0402324KFKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402324KFKEDHP
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW0402324KFKEDHP.pdf
Availability of CRCW0402324KFKEDHP
QUANTITY
CRCW0402324KFKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402324KFKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402324KFKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402324KFKEDHP
Related LinksCRCW04023, CRCW0402324KFKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402324KFKEDHP Details Description
Related parts for CRCW0402324KFKEDHP
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 66000UF 16V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 850MA 1.25 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 199.6K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf