Vishay/Dale CRCW040232K4FKEDHP
CRCW040232K4FKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040232K4FKEDHP
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW040232K4FKEDHP.pdf
Availability of CRCW040232K4FKEDHP
QUANTITY
CRCW040232K4FKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040232K4FKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW040232K4FKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040232K4FKEDHP
Related LinksCRCW04023, CRCW040232K4FKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040232K4FKEDHP Details Description
Related parts for CRCW040232K4FKEDHP
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
BOARD TERMINAL TURRET DBL 26POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 0.100 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.033UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf