Vishay/Dale CRCW04023M24FKED
CRCW04023M24FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04023M24FKED
Brief Description
RES SMD 3.24M OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04023M24FKED.pdf
Availability of CRCW04023M24FKED
QUANTITY
CRCW04023M24FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04023M24FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04023M24FKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04023M24FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04023M24FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04023M24FKED Details Description
Related parts for CRCW04023M24FKED
CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
IC XLATOR 9B LTCH TTL-ECL 28PLCC datasheet.pdf
HDWR LOCKWASHER 3/8-32 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 82 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 3GBIT 130VFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf