Vishay/Dale CRCW0402430KJNTD
CRCW0402430KJNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402430KJNTD
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402430KJNTD.pdf
Availability of CRCW0402430KJNTD
QUANTITY
CRCW0402430KJNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402430KJNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW0402430KJNTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402430KJNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW0402430KJNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402430KJNTD Details Description
Related parts for CRCW0402430KJNTD
RES 1.54M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20SOIC datasheet.pdf
IC LDRIVER DUAL ADSL2++ 28HTSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 303K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW SOD323 datasheet.pdf