Vishay/Dale CRCW04024R32FNED
CRCW04024R32FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04024R32FNED
Brief Description
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04024R32FNED.pdf
Availability of CRCW04024R32FNED
QUANTITY
CRCW04024R32FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04024R32FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04024R32FNED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04024R32FNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04024R32FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04024R32FNED Details Description
Related parts for CRCW04024R32FNED
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 225MW 7V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX QUAD 1-2 16-SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 48TSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 65POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf