Vishay/Dale CRCW04024R53FNTD
CRCW04024R53FNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04024R53FNTD
Brief Description
RES SMD 4.53 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04024R53FNTD.pdf
Availability of CRCW04024R53FNTD
QUANTITY
CRCW04024R53FNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04024R53FNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04024R53FNTD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04024R53FNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04024R53FNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04024R53FNTD Details Description
Related parts for CRCW04024R53FNTD
CAP CER 0.56UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
IC CONTROLLER FASTCHRGE 8-SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 50W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf