Vishay/Dale CRCW0402620RJNEE
CRCW0402620RJNEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402620RJNEE
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402620RJNEE.pdf
Availability of CRCW0402620RJNEE
QUANTITY
CRCW0402620RJNEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402620RJNEE
Internal Part NumberEIS-CRCW0402620RJNEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402620RJNEE
Related LinksCRCW0402, CRCW0402620RJNEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402620RJNEE Details Description
Related parts for CRCW0402620RJNEE
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT YELLOW datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 620MA SC-59 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS TIN datasheet.pdf