Vishay/Dale CRCW0402634KFKEDHP
CRCW0402634KFKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402634KFKEDHP
Brief Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW0402634KFKEDHP.pdf
Availability of CRCW0402634KFKEDHP
QUANTITY
CRCW0402634KFKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402634KFKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402634KFKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402634KFKEDHP
Related LinksCRCW04026, CRCW0402634KFKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402634KFKEDHP Details Description
Related parts for CRCW0402634KFKEDHP
RES SMD 1.96KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TAG MARKING 2-20 50/CD datasheet.pdf
IC REG BCK PROG 0.3A SYNC 10USMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 25A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 144.48VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf