Vishay/Dale CRCW04029R53FNTD
CRCW04029R53FNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04029R53FNTD
Brief Description
RES SMD 9.53 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04029R53FNTD.pdf
Availability of CRCW04029R53FNTD
QUANTITY
CRCW04029R53FNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04029R53FNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04029R53FNTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04029R53FNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04029R53FNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04029R53FNTD Details Description
Related parts for CRCW04029R53FNTD
FIXED IND 5.6UH 9.5A 18.19 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf