Vishay/Dale CRCW060310K5FKTB
CRCW060310K5FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060310K5FKTB
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060310K5FKTB.pdf
Availability of CRCW060310K5FKTB
QUANTITY
CRCW060310K5FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060310K5FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060310K5FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060310K5FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060310K5FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060310K5FKTB Details Description
Related parts for CRCW060310K5FKTB
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
REMOTE CONTROL SYSTEM FM 1CH datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf
OSC XO 44.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 12.1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf