Vishay/Dale CRCW060310R0FKEAHP
CRCW060310R0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060310R0FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060310R0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060310R0FKEAHP
QUANTITY
CRCW060310R0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060310R0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060310R0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060310R0FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060310R0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060310R0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060310R0FKEAHP
IC DAC V-OUT 12BIT 3.3V LP 8UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CHROMALIT XT LIGHT SOURCE RND datasheet.pdf
MINIFIT TPA VERT HDR 30SAU 12CKT datasheet.pdf
VHDM LITE 8R 25C SHIELD END BP datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 1M OHM 6SIP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.5W CLASS D 16SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf