Vishay/Dale CRCW060312K4FKEA
CRCW060312K4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060312K4FKEA
Brief Description
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060312K4FKEA.pdf
Availability of CRCW060312K4FKEA
QUANTITY
CRCW060312K4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060312K4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060312K4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060312K4FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060312K4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060312K4FKEA Details Description
Related parts for CRCW060312K4FKEA
IC REG LDO 1.5V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
DINIDC SIDEPIERCE-052CNR datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN ECONOSEAL RCPT/CAP 8POS BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POS 2MM DUAL CRIMP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf