Vishay/Dale CRCW060312K7FKEB
CRCW060312K7FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060312K7FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060312K7FKEB.pdf
Availability of CRCW060312K7FKEB
QUANTITY
CRCW060312K7FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060312K7FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060312K7FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060312K7FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060312K7FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060312K7FKEB Details Description
Related parts for CRCW060312K7FKEB
SWITCH LEVER CW SPDT 6A QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN M12 5POS SOCKET datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.27 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 21POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR VGA 17-CSP3 datasheet.pdf
5.08MM EU PLUG VRT OFFSET RET SC datasheet.pdf