Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625464R000B0W
Y1625464R000B0W picture photo
Mfg. Part Number
Y1625464R000B0W
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 0.3W 1206
Datasheet Download
Y1625464R000B0W.pdf
Availability of Y1625464R000B0W
QUANTITY
Y1625464R000B0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1625464R000B0W
Internal Part NumberEIS-Y1625464R000B0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1625464R000B0W
Y1625464R000B0W Details Description
Related parts for Y1625464R000B0W
IC SMART GATE SIGE DIFF 16FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS 5.08MM datasheet.pdf
RES MO 1/2W 3.9K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm Series 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 193K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf