Vishay/Dale CRCW060312R0FKEAHP
CRCW060312R0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060312R0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 12 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060312R0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060312R0FKEAHP
QUANTITY
CRCW060312R0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060312R0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060312R0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060312R0FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060312R0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060312R0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060312R0FKEAHP
Connector Receptacle 5 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS SKT datasheet.pdf
SOLID STATE TIMER SPDT 8 PIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 40MA SOT-143R datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 64KBIT 8MSOP datasheet.pdf
IGBT 1200V 290A 1050W PKG D datasheet.pdf