Vishay/Dale CRCW0603130KFKTB
CRCW0603130KFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603130KFKTB
Brief Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603130KFKTB.pdf
Availability of CRCW0603130KFKTB
QUANTITY
CRCW0603130KFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603130KFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603130KFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603130KFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603130KFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603130KFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603130KFKTB
CONN TRANSIST TO-3 3POS TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 128PS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
IC OTP 1KBIT TO92-3 datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A TSOT23-6 datasheet.pdf
TXRX 3.3V RS-485 ESD 8SON datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP F0 CLIN TIN datasheet.pdf