Vishay/Dale CRCW0603137KFKEAHP
CRCW0603137KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603137KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603137KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603137KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603137KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603137KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603137KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603137KFKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW0603137KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603137KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603137KFKEAHP
CAP TANT 68UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 48V datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 801.5V 13KA DISC 25MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG NATURAL datasheet.pdf
CONTACT XRC SOCKET 14-18AWG TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 91.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf