Vishay/Dale CRCW060313K0FKEAHP
CRCW060313K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060313K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 13K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060313K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060313K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW060313K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060313K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060313K0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060313K0FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060313K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060313K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060313K0FKEAHP
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 5VOUT SIP SGL datasheet.pdf
RES 82.0 OHM 2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RF EVAL WI-FI MODULE datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
2.54MM SMT HDR W/O CAP 2.5SNLF datasheet.pdf